חרדות אצל ילדים איך מטפלים ומה הגורמים לחרדות אצל ילדים כל זאת ועוד בנושא טיפול בחרדות אצל ילדים במאמר הבא אשר נכתב ע"י כפיר פוריאן מומחה בטיפול בחרדות ודיכאון ולאחר ניסיון של טיפול בלמעלה מ 3000 ילדים אשר סבלו מחרדות והרטבת לילה.

טיפול בחרדות אצל ילדים תסמינים

חרדות אצל ילדים מאופיינת לרוב בתסמינים הבאים:

תסמינים פיזיים: קשיי נשימה ויש כאלה אף מפתחים אסתמה, דופק מהיר, תחושת חנק, כאבי ראש, כאבי בטן, בחילות, הפרעות שינה הכוללות גם קושי בהירדמות או התעוררות בלילה ומעבר למיטת ההורים,הרטבת לילה,הרטבה ביום.

תסמינים רגשיים: תחושת מצוקה, פחד, ייאוש, חוסר אונים או דאגה.

תסמינים מחשבתיים וקשיי למידה: הפרעת קשב וריכוז, קושי בזיכרון לטווח קצר, מחשבות שליליות ודימיוניות בנוגע לדברים שעלולים לקרות להוריו או לעצמו.תסמינים התנהגותיים:סירוב ללכת למסגרות הלימודיות גן\בית ספר והשתתפות בטיולים,הידבקות להורים, הימנעות מלינה אצל חברים ומשפחה או בחדר חשוך, הימנעות מרצון לצאת לארועים חברתיים חוגים וכו.

טיפול בחרדות אצל ילדים שיטות טיפול

  1. הדרכת הורים על מנת לייצר סביבה תומכת מעצימה וללמוד להגיב נכון לילד.
  2. פסיכולוג ילדים.
  3. CBT.
  4. תרפיה באמצעות חיות\רכיבה טיפולית.
  5. טיפול תרופתי – לרוב פריזמה.
  6. טיפול באמצעות אוריקולותרפיה – הבדיקה מתבצעת דרך האוזן ומבוצע דיקור במחטים זעירותעל מנת שהילד לא יחוש כאב, זה הטיפול המהיר והאפקטבי ביותר ל בטיפול בחרדות אצל ילדים , התגובה מהירה מאד וכמובן מתאימים לילד תרופה הומאופאתית או צמחית הביתה לתאום תור אפשר להתקשר עכשיו 0737083017

טיפול בחרדות אצל ילדים הסיבות 

הסיבות לחרדות ופחדים אצל ילדים הינן מגוונות הם יכולות להיות סביבתיים משפחתיים גנטים וביולוגיים, למשל אם ילד גר בעוטף עזה לצורך העניין וחווה מידי יום נפילות של קסאמים וטילים ושמע הדי נפץ או שחלילה ראה פצועים החרדות שהוא יפתח שונות וקלות יותר לטיפול מאשר ילד שנולדת עם בסיס גנטי עם נטייה לחרדות וכמובן שילד שנולד עם בסיס גנטי מוצק לחרדות יחווה פרידה של הורים או ארוע טראגי החרדות יהיו קשות יותר.

כמובן שיש ילדים אשר חיים בסביבה חמה ותומכת ועדיין סובלים מחרדות קשות כאן הסיםור הינו ביולוגי במוח ומנסיון אישי של הכותב שורות אלה הטיפול חייב להיות משולב תרופות פסיכיאטריות\צמחיות\הומאופאתיות.

בכל מקרה בשלב בו החרדות מפריעות לתפקוד היום יומי של הילד יש לטפל באופן מיידי ולא לחכות על מנת לא להעצים את תחושת החרדות אשר יפריעו לו בעתיד. לעל עניין של טיפול בחרדות אצל ילדים ניתן להתקשר אלינו 0737083017 ולקבל יעוץ טלפוני ראשוני בחינם.