חרדות תסמינים

תוכן עניינים

שאנו חווים התקף חרדה מתלווים לגופנו תסמינים פיזים, נפשיים, וקוגניטיבים במאמר הבא ננסה לעשות סדר מה הם חרדות ומה התסמינים של החרדות או בקיצור מה הם התסמינים של התקף חרדות ומה הם התסמינים של חרדות מתמשכות.

חרדה או פחד מתמשך מוגדר בשפה הרפואית כהפרעה הפוגעת בנפש האדם שכתוצאה ממנה הסובלים מחרדות סובלים מקשיים שבאים לידי ביטוי בתסמינים פיזיים ואחרים שהבסיס שלהם זה פאניקה, ופחד משתק.

חרדה היא בעצם תסמינים ופחד ללא כל סיבה או הקצה של המציאות (הכוונה תגובה קיצונית למציאות) 

אותם סימפטומים משתקים ומפריעים למהלך התקין של החיים האדם ואף פוגעים בו בתפקוד היום יומי ע"י מחשבות טורדניות ותסמינים פיזים 

חרדות תסמינים פיזיים:

דופק מואץ

נחשב לאחד התסמינים הנפוצים ביותר להתקף חרדה. הסיבה היא שהלב נשלט על ידי מערכת העצבים וכאשר אנחנו נמצאים או מפרשים סיטואציה של סכנה המתורגמת לפחד הגוף מפריש הורמונים שונים אשר הלב נאלץ כתוצאה מכך להזרים דם וכך לחץ הדם והדופק עולה.

כאבי בטן ובעיות בקיבה

שילשולים,עצירויות,כאבי בטן,הקאות הם גם תסמינים נפוצים מאד בהתקף חרדה וזה כתוצאה מערוץ ישיר בין המוח לקיבה אשר מושפע מאד בזמן של סטרס מתמשך או התקף חרדה על ידי מערכת העצבים המרכזית.

זיעה

זיעה בכפות הידיים,זיעה בפנים,או שאר חלקי הגוף בצורה ניכרת לעיין ומורגשת לאדם החווה התקף חרדה המערכת הסימפתטית (הילחם-ברח) משפיעה על המערכת האנדוקרינית וגורמת לגוף להפריש זיעה הרבה אנשים הסובלים מהזעת יתר בידיים חושבים שהם סובלים מבעיה אנדוקרינית מבלי שהם יודעים בכלל שהם סובלים מחרדה מתמשכת.

קושי בבליעה

לא ידוע בדיוק מה הם הגורמים לקשיי בליעה בהתקפי חרדה אך זהו תסמין נפוץ מאד ובעיקר אצל נשים הסבולות מקשיי בליעה בזמן התקף חרדה.

כאבי גרון\התקררות\שפעות

ידוע כבר משנת 1936 על פי מחקרו של הנס סלייה שסטרס מתמשך גורם לשינויים פתלוגים ארוכי טווח שאחד מהם הוא שיבוש המערכת החיסונית וכתוצאה מכך הגוף נדבק ביתר קלות בחיידקים כאלה ואחרים.

חרדות תסמינים נפשיים:

פחד ודאגה מתמשכת היא התסמין העיקרי אשר אדם חווה בזמן התקף חרדה, לאדם הדאגה יכולה להיות ממשית מאד אם כי ברוב המקרים היא לא קורית ולפעמים גובלת בדאגה דמיונית אשר אין לה באמת מענה אמיתי. המחשבה\דאגה יכולה לחזור על עצמה או פשוט להישאר כמו "וירוס" בראש, לדוגמא אנשים הסובלים מחרדת נהיגה מתארים שיש להם םחד ממשי מתאונה למרות שמעולם לא ראו תאונה בחייהם או היו מעורבים בתאונה כלשהיא, או אנשים הסובלים מחרדה אחרת אשר בכלל לא קיימת והמחשבה אנה עוזבת אותם.

שתפו ברשתות החברתיות

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter