דיכאון טיפול טבעי

דיכאון הוא מהפרעות הנפש השכיחות ביותר, שכיחות הדיכאון עולה בשנים האחרונות, כאשר ידוע כבר כי אחד מכל חמישה אנשים סבל בעבר או יסבול מדיכאון ויש לציין שהנתונים האמתיים בפועל גבוהות יותר.

תוכן עניינים

דיכאון הוא מהפרעות הנפש השכיחות ביותר, שכיחות הדיכאון עולה בשנים האחרונות, כאשר ידוע כבר כי אחד מכל חמישה אנשים סבל בעבר או יסבול מדיכאון ויש לציין שהנתונים האמתיים בפועל גבוהות יותר.

ובמילים פשוטות יותר דיכאון הוא אחד המצבים הנפשיים והרגשיים הקשים ביותר שאדם יכול להגיע אליהם. לפעמים אנחנו סתם אומרים שאנחנו בדיכאון שאנחנו סתם עצובים או בדאון אך ההבדל העיקרי הוא בין אדם שמרגיש תחושת עצב זמנית לאדם שמרגיש כך לאורך זמן.

אין אדם שלא חווה בימיו תקופה מסוימת של עצבות ומצב רוח ירוד,ירידה באנרגיה,עייפות,או חסר חשק לבצע פעולות פשוטות. שינויים במצבי הרוח יכולים לנבוע כתוצאה מאורעים ונסיבות שונות כמו גירושין,פטירה של אדם קרוב,התרסקות כלכלית,וכדומה. במקרים כאלה כביכול היתה "סיבה" לאדם לחוות דיכאון כתוצאה מאירוע מצער דיכאון מהסוג הזה נקרא דיכאון אקסוקריני – השאלה כמה זמן המצב הזה נמשך ומה הדרך הנכונה לטיפול במצב הזה.

 אז בשונה מדיכאון אקסוקריני או דיכאון שנמשך זמן לא רב כשבועיים בממוצע, דיכאון מתאפיין בתסמינים קבועים וכרוניים שלא בהכרח מגיעים לאחר סיבה ברורה.

הסיבות לכך רבות ומגוונות ואם זה ממש מעניין אותך אני ממליץ לך לקרוא את המאמר שלי משנת 2019 על פורמולת הדסה בה אני מסביר לפרטים איך זה עובד.

דיכאון טיפול טבעי שיטות

  • פעילות ספורטיבית – לאחרונה התפרסמו מחקרים אשר הוכיחו שפעילות ספורטיבית עשויה למנוע דיכאון ואף להקל על תסמינים של דיכאון ע"י הפרשה של סרוטונין ואנדרופינים, האימונים המומלצים ביותר הינם ריצה,הליכה,שחייה,אימוני כוח.
  • טיפול בדמיון מודרך\NLP יכול לעזור במקרים של דיכאון קל אך שיש חוסר איזון של כימיקלים במוח השיטה פחות יעילה.
  • צמחי מרפא הינם התרופות של פעם ואחד הדברים היעילים ביותר, כמובן שיש צמחים שיכולים לכרום בדיוק להיפך ויש לפנות לאיש מקצוע אשר בקיא בנושא.
  • הומאופתיה גם אחת השיטות הוותיקות לטיפול טבעי בדיכאון גם בתחום הזה יש הצלחות אדירות לצד כישלונות מפוארים ואת זה אני כותב לכם מתוך ניסיון אישי של אלפי מטופלים.
  • טיפול תזונתי מניסיון שלי זהו תהליך שאורך זמן ובנאדם שסובל מדיכאון יתקשה להמתין למזור כתוצאה מתזונה.
  • טיפולים פסיכולוגיים – מיותר להרחיב בנושא.
  • CBT– גם הוא נכנס תחת הטיפולים הפסיכולוגים.
  • דיקור סיני – מקל על תסמינים של דיכאון אם כי גם בדיקור סיני לוקח המון זמן למטופל להרגיש הקלה בתסמיני הדיכאון.
  • פורמולות ייעודיות לטיפול בדיכאון אשר הוכיחו את עצמן עושות עבודה נפלאה יכנסו לתוך קטגורית צמחי מרפא- כמו פורמולת הדסה לטיפול בדיכאון.
  • אוריקולותרפיה מערבית – דיקור אוזן הינה אחת השיטות היעילות הבטוחות והמהירות ביותר לטיפול טבעי בדיכאון, הפציינט מרגיש הקלה תוך שעה בממוצע.

דיכאון טיפול טבעי איך לבחור מטפלים

ראשית שבוחרים טיפול טבעי בדיכאון יש להתאזר בסבלנות כי הטיפול הטבעי טומן בתוכו יתרונות רבים אך לפעמים חסרונות כמו זמן התגובה של המוח.

הבחירה בטיפול טבעי בדיכאון עדיפה בהמון מונים (דעתי האישית בלבד) על טיפול בתרופות פסכיאטריות.

כאשר בוחרים מטפל יש לקחת בחשבון מה ארגז הכלים העומד לרשותו – למשל יותר משיטה מוכחת אחת. יש לבדוק את השיטה האם היא מוכחת ואז לפנות למטפל שהוא נחשב אוטוריטה בתחום אם כי יצא לי לראות הרבה מטפלים בתחילת דרכם שעושים עבודה נפלאה.

דיכאון טיפול טבעי מתי זה כדאי

במקרים של דיכאון אקסוקריני כתוצאה מטריגר כדאי בהחלט לטפל בדיכאון באמצעים טבעיים אשר לא גורמים לתופעות לוואי או התמכרות.

במקרים שבמשך שנים אתם סובלים מדיכאון ושום דבר אינו עוזר לכם.

במקרים בו אתם מעונינים בטיפול עם תוצאות מיידיות, רוב התרופות הפסיכיאטריות מתחילות לעבוד בטווח של 28 ימים בממוצע.

מעוניינים בטיפול טבעי בדיכאון ללא תופעות לוואי ובמהירות תגובה מהירה במיוחד ?

פורמולת הדסה עובדת בממוצע תוך 5 ימים, ישנם מקרים אשר מטופלים דיווחו הקלה בתסמיני הדיכאון כבר תוך יומיים ופחות, וכמובן באוריקולותרפיה אשר התגובות הינם מידיות.

לפרטים ניתן להתקשר 0737083017

שתפו ברשתות החברתיות

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter